• Kolejny sukces

Mateusz Bańka i Norbert Mokrzycki z 7 klasy udowonili, że są bardzo dobrzy.  W kolejnej odsłonie konkursu wiedzowego Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Bukowcu, tym razem poświęconemu Marii Skłodowskiej-Curie, chłopcy zajęli I miejsce. Również w tym konkursie wyróżnienie zdobył Natan Tylutki z klasy 4 za list do znanej noblistki. Wszystkim gratulujemy.

• Wspaniały, podwójny sukces naszej szkoły

3 listopada nasi uczniowie zdobyli dwa pierwsze miejsca na Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej w ZS nr 1 w Kolbuszowej. W kategorii solistów klas I -III najlepsza była nasza Julia Kłoda z piosenką "Jak długo w sercach naszych", w ktegorii zespołów nasi z pieśnią "Pierwsza kwadrowa" teraz w powiększonym składzie: Natalia Micek, Kaja Opalińska, Anita Zawisza, Wiktoria Zawisza, Wiktoria Nowak, Julia Kłoda, Klaudia Kubiś, Justyna Babiarz, Maja Kubiś, Filip Wesołowski, Kacper Bońdos, Kamil Nowak, Norbert Mokrzycki, Mateusz Bańka i Michał Stochel.                                                                                                                                                       Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni.

• Dzień Kundelka w naszej szkole

Dzień Kundelka to święto wszystkich psów i innych zwierząt nierasowych. Obchodzone jest corocznie w dniu 25 października. W naszej szkole również postanowiliśmy uczcić ten dzień. Każda klasa po losowaniu, przygotowanym przez Samorząd Szkolny, miała za zadanie przygotować plakat i informacje na temat danej rasy psa. Uczniowie wszystkich klas przygotowali kolorowe plakaty oraz mnóstwo informacji i ciekawostek na temat takich ras jak: mops – klasa I, dalmatyńczyk - klasa II, owczarek niemiecki – klasa III, labrador – klasa IV, york - klasa V, golden retriever – klasa VI i ratlerek- klasa VII. Dla wszystkich była to bardzo ciekawa lekcja - uczniowie dowiedzieli się, jakie funkcje spełniają psy w życiu człowieka, jakie mają zwyczaje, czym się charakteryzuje dana rasa i dlaczego warto mieć psa. Wszystkie plakaty będą do obejrzenia na gazetce szkolnej a w nagrodę uczniowie jak co roku odwiedzą Przytulisko dla Zwierząt w Kolbuszowej. Do tej wizyty przygotowujemy się od dwóch tygodni zbierając potrzebne dla zwierząt rzeczy typu: karma, koce, obroże, smycze, zabawki dla zwierząt.